Najnowsze wiadomości

Kolonie w Łazach

W dniach od 30 czerwca do 9 lipca 2014 roku - w miejscowości Łazy woj. zachodniopomorskie - na kolonii, której organizatorem było Stowarzyszenie Profilaktyki - wypoczywało 46 uczestników z subregionu konińskiego. Organizację kolonii wspierał finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Dzieci i młodzież uczestniczyły w bogatym programie sportowym, turystycznym, kulturalnym i zajęciach wspierających rozwój dziecka.

Kurs na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży

Zapraszamy kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży do zapisywania się na kurs, który planujemy zorganizować jeszcze w czerwcu br.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 63 240 61 93

Wpis w Ewidencji Niepublicznych Placówek Doskonalenia Nauczycieli

Kolonie nad morzem w Łazach

zaprasza dzieci i młodzież, w wieku 7 - 16 lat na kolonie nad morzem w Łazach
w czasie od 3 sierpnia 2014 roku do 12 sierpnia 2014 roku

Szczegółowe informacje w załączniku

pobierzKolonie Łazy 2014

Stowarzyszenie Profilaktyki realizuje aktualnie następujące projekty:

I."Działania na rzecz wspierania aktywności osób starszych" - zadanie współfinansowane przez Wojewodę Wielkopolskiego Wydział Polityki Społecznej. W ramach realizacji projektu seniorzy zwiedzili Termy Uniejowskie i zażywali kąpieli leczniczych. Seniorzy z gminy Rychwał uczestnicz a w 20 godzinnym kursie nauki języka angielskiego. 50 seniorów w dniu 2 listopada br. uczestniczyć będzie w Poetyckich Zaduszkach "Nie jesteś sama" - poświęconych twórczości Agnieszki Osieckiej.

Kolonie nad morzem w Łazach

zaprasza dzieci i młodzież, w wieku 7 - 15 lat na kolonie nad morzem w Łazach
w czasie od 5 sierpnia 2013 roku do 14 sierpnia 2013 roku

Szczegółowe informacje w załączniku

pobierzKolonie Łazy 2013

Powiatowa Rada Seniorów dziś się ukonstytuowała.

Podczas posiedzenia, radni seniorzy przyjęli regulamin i wybrali prezydium. Jednogłośnie, przewodniczącą rady została Halina Rogowska z Kramska. wiceprzewodniczącym rady został Ryszard Gajewski ze Ślesina, a sekretarzem - Teresa Mazurek z gminy Wierzbinek. Poza wyborem prezydium, seniorzy zdecydowali również o powołaniu animatorów czterech sekcji tematycznych, do udziału w których radni będą zachęcać osoby powyżej 55 roku życia. Turystyką zajmie się Teresa Mazurek, kuchnią regionalną Zofia Łebkowska, informatyką - Ryszard Gajewski, a ekonomią Zdzisława Pawlak.
Dzięki finansowemu wsparciu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu "Energia pokoleń - instrumentem aktywnej integracji seniorów" około 500 osób starszych korzysta z basenu, kręgielni, wyjazdów do teatru, czy warsztatów kulinarnych. Ponadto seniorzy będą organizować wspólnie z młodzieżą działania na rzecz porządkowania parków i lasów oraz tworzyć grupy pomocy niepełnosprawnym mieszkańcom gmin. Projekt zakończy Powiatowy Dzień Seniora, który odbędzie się w czerwcu.

cien

.

cień

Stowarzyszenie Profilaktyki Edukacji Promocji Zdrowia i Rehabilitacji w Koninie zaprasza do udziału w projekcie "Energia pokoleń - instrumentem aktywnej integracji seniorów".

Wyjazdy na basen oraz do teatru, warsztaty kulinarne i praktyczne szkolenia z ekonomii domowego budżetu, to tylko część propozycji, z których seniorzy z powiatu konińskiego będą mogli skorzystać w tym i w przyszłym roku. Stanie się tak za sprawą projektu "Energia pokoleń - instrumentem aktywnej integracji seniorów" dofinansowanego z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 - 2013.

cien

.

cień

,,Otwarte drzwi" - specjalistyczna pomoc prawna

i obywatelska

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe Stowarzyszenie Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia i Rehabilitacji w Koninie

zaprasza

mieszkańców miasta Konina i Koła oraz powiatów konińskiego i kolskiego do udziału w projekcie. "Otwarte drzwi" - specjalistyczna pomoc prawna i obywatelska - współfinansowana przez PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2009 w czasie od 1 czerwca 2009 r. do 31 grudnia 2010 r.

Bezpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie uzyskać można w następujących ośrodkach:

• Stowarzyszeniu Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia w Koninie 62-500 ul. PCK 13 I piętro, pokój 1, tel. (0-63) 240-61-93 codziennie od 15.00 - 18.00 :
  • poradnictwo prawne - we wtorki, środy i czwartki,
  • poradnictwo psychologiczne - w środy i piątki
  • poradnictwo pedagogiczne - w poniedziałki i piątki
  • poradnictwo socjalne - w poniedziałki i piątki
  • Noclegowni i Schronisku dla Bezdomnych w Koninie 62-500 ul. Nadrzeczna 56 tel. (0-63) 244-52-95
  • Izbie Wytrzeźwień w Koninie 62-500 ul. Ametystowa 1 tel. (0-63) 244-82-60
  • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kole 62-600 ul. Sienkiewicza 27 I piętro, pokój 102 codziennie od godz. 14.00 - 18.30 :
  • poradnictwo prawne - w poniedziałki i czwartki
  • poradnictwo psychologiczne - w środy
  • poradnictwo pedagogiczne - w piątki
  • poradnictwo socjalne - we wtorki.
  • Poradnictwo prawne i obywatelskie adresujemy do osób, rodzin i grup społecznych, które:
  • przeżywają trudne i konfliktowe sytuacje
  • tracą poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej
  • nie radzą sobie ze stresem, odpowiedzialnością lub nadmiernym obciążeniem
  • doświadczają samotności, poczucia pustki i braku wsparcia
  • mają trudności w kontaktach z urzędami i instytucjami, w redagowaniu pism urzędowych i procesowych
  • potrzebują pomocy, ale nie wiedzą, gdzie jej szukać, jakie mają prawa i obowiązki.
  • Serdecznie zapraszamy

Stowarzyszenie Profilaktyki Edukacji Promocji Zdrowia i Rehabilitacji